Monika Widacka

Adwokat, wspólnik w Widacki, Widacka, Podsiedlik Kancelaria Prawna S.K.A.

Główne obszary zainteresowań

Specjalizuje się w prawie karnym gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań karno-skarbowych oraz prawie gospodarczym. Występuje jako obrońca w licznych procesach karnych, przy których ściśle współpracuje z prof. dr. hab. Janem Widackim. Ponadto doradza klientom w transakcjach M&A, restrukturyzacjach grup kapitałowych, bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek prawa handlowego, w tym spółek publicznych. Doradzała emitentom w zakresie wykonywania przez nich obowiązków informacyjnych, a także w procesach przekształceń oraz emisji obligacji korporacyjnych. Monika Widacka świadczyła usługi na rzecz podmiotów notowanych na rynku regulowanym oraz rynkach NewConnect i Catalyst. Dzięki znajomości prawa karnego gospodarczego oraz prawa przedsiębiorstw, przy wprowadzaniu zmian i restrukturyzacji przedsiębiorstw mających na celu optymalizację ich działalności, zapewnia pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Języki obce

Język angielski, język niemiecki

Doświadczenie

Monika zdobywała doświadczenie w renomowanych krakowskich kancelariach radcowskich specjalizujących się w doradztwie na rzecz podmiotów gospodarczych, w szczególności na rzecz spółek publicznych notowanych na rynku regulowanym, jak i w alternatywnym systemie obrotu. Od 2014 roku z powodzeniem prowadziła własną kancelarię prawną.

Wykształcenie

W 2011 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś w 2012 studia podyplomowe Krakowskiej Szkoły Biznesu MBA przy Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunku „Analiza rynków finansowych i doradztwo inwestycyjne”. Od 2012 członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.