Mateusz Ruchała

ADWOKAT, Starszy prawnik

mateusz.ruchala@wwpkancelaria.pl

Główne obszary zainteresowań

Postępowania sądowe z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i karnego. Prawo medyczne, ochrona danych osobowych, roszczenia związane z kredytami frankowymi. Obsługa podmiotów gospodarczych.

Języki obce

Język angielski

Doświadczenie

Z kancelarią WWP związany od 2018 r. Mateusz posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych z zakresu prawa cywilnego, w tym rodzinnego oraz prawa karnego. Specjalizuje się w sprawach z zakresu odszkodowań za błędy medyczne oraz podziałach majątku wspólnego. W kręgu jego zainteresowań pozostają również sprawy frankowe oraz zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. W ramach dotychczasowej praktyki oferował doradztwo klientom polskim i zagranicznym, zarówno na etapie negocjacji, jak również na etapie sporu sądowego.
Mateusz jest autorem publikacji z zakresu prawa medycznego i prawa budowlanego.

 

Wykształcenie

W 2014 roku ukończył stacjonarne studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rozprawa magisterska pt. „Kryteria ustalania winy organizacyjnej w służbie zdrowia” sporządzona pod kierunkiem dr hab. Leszka Boska obroniona została z wynikiem bardzo dobry. Od 2015 roku jest członkiem Krakowskiej Izby Adwokackiej. W 2018 roku uzyskał wpis na listę adwokatów.