Mateusz Ruchała

Mateusz Ruchała

ADWOKAT

mateusz.ruchala@wwpkancelaria.pl

Główne obszary zainteresowań

Specjalizuje się w sprawach z zakresu odszkodowań, prawa cywilnego i rodzinnego. Zapewnia również kompleksową obsługę klientom korporacyjnym, w tym w zakresie procesu rejestracji i likwidacji spółek prawa handlowego, jak i reprezentowania ich interesów przed sądami powszechnymi i administracyjnymi.

Języki obce

Język angielski

Doświadczenie

Specjalizuje się w sprawach z zakresu odszkodowań, prawa medycznego i prawa rodzinnego. Zapewnia również kompleksową obsługę klientom korporacyjnym, w tym w zakresie procesu rejestracji i likwidacji spółek prawa handlowego, jak i reprezentowania ich interesów przed sądami powszechnymi i administracyjnymi.

Wykształcenie

W 2014 roku ukończył pięcioletnie stacjonarne studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rozprawa magisterska pt. „Kryteria ustalania winy organizacyjnej w służbie zdrowia” sporządzana pod kierunkiem dr hab. Leszka Boska obroniona została z wynikiem bardzo dobry. Mateusz jest autorem publikacji z zakresu prawa medycznego. Od 2015 roku jest członkiem Krakowskiej Izby Adwokackiej, gdzie w 2017 roku ukończył aplikację adwokacką.