Justyna Urbaniak

Adwokat

Główne obszary zainteresowań

Justyna specjalizuje się w szeroko rozumianej obsłudze prawnej przedsiębiorców, aktualnie skupiając się przede wszystkim na reorganizacjach podmiotów oraz prawie spółek handlowych. W obszarze jej zainteresowań znajduje się jednak również prawo cywilne, prawo karne oraz prawo medyczne.

Języki obce

Język angielski

Doświadczenie

Pracę zawodową rozpoczęła już w 2016 r. W trakcie studiów brała udział w polsko-amerykańskim seminarium prawa karnego w Bloomington oraz polsko-ukraińskim seminarium prawa karnego we Lwowie. W czasie aplikacji współpracowała z Kancelarią adwokacką, skupiając się przede wszystkim na obsłudze procesowej osób fizycznych oraz przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej, hotelarskiej oraz deweloperskiej.

Wykształcenie

W 2018 roku ukończyła studia stacjonarne magisterskie na kierunku prawo, broniąc pracy magisterskiej w Katedrze Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod kierownictwem prof. dr hab. Włodzimierza Wróbla. Od 2019 r. jest Członkiem Krakowskiej Izby Adwokackiej. Wpis na listę adwokatów uzyskała w 2022 roku.