Gabriel Jędrol

Prawnik

gabriel.jedrol@wwpkancelaria.pl

Główne obszary zainteresowań

Prawo podatkowe, Prawo gospodarcze, Prawo handlowe, Ekonomia publiczna, Finanse przedsiębiorstw, Zarządzanie strategiczne, Obsługa klienta, Publicystyka, Gry strategiczne

Języki obce

Język angielski  –  średnio – zaawansowany

Język niemiecki  –  podstawowy

Doświadczenie

Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z klientem, w szczególności z klientem biznesowym. Nabywał je w kancelariach biegłych rewidentów, kancelarii radców prawnych, biurze rachunkowym oraz firmie doradztwa finansowego. Wiedzę w zakresie podatków i prawa uzupełniał pod okiem ekspertów Deloitte, KPMG oraz SPCG.

Członek redakcji działu Podmiotowa Gospodarka na portalu opinii Klubu Jagiellońskiego. Zorientowany w prospołecznej pracy projektowej w sektorze pozarządowym.

Mając świadomość dylematów w praktyce gospodarczej, stawia sobie za cel ułatwianie życia przedsiębiorców.

Wykształcenie

W 2017 roku ukończył studia ekonomiczne I stopnia na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W 2015 roku rozpoczął studia prawnicze na Wydziale Finansów i Prawa tej samej uczelni. W 2020 roku obronił pracę magisterską pt. „Emigracja podatkowa”, która znalazła się w finale III edycji konkursu Tax Everest – MDDP.

Absolwent licznych programów szkoleniowych, m.in. Szkoły Przywództwa KGHM ‘’Przewodnicy”, Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, Akademii Strategicznej Analizy Politycznej (projekt „Nauka i biznes – synergia, współpraca, rozwój”) oraz Szkoły Ekonomicznej Fundacji im. Ludwiga von Misesa.

Związany z Uczelnią ASBiRO, gdzie doskonali kompetencje biznesowe.